Święta to czas radości i dzielenia się nią z innymi. Niestety, nie każdy może spędzić je w godnych warunkach. Aby podzielić się dobrem i zapewnić jednej z potrzebujących osób szczęśliwe Święta Bożego Narodzenia, nasza szkoła dołączyła do akcji Szlachetna Paczka.

70-letni Pan Stanisław z Sokółki mieszka sam w bardzo trudnych warunkach. Dopiero od dwóch lat ma dostęp do bieżącej wody, w jednym kranie. Jego miesięczny przychód wynosi 943 złote, jednak po odliczeniu kosztów utrzymania, zostaje mu jedynie 19 złotych na żywność, środki czystości, czy inne wydatki. Pan Stanisław ze względu na trudną sytuację korzysta z pomocy społecznej. Pomagają mu też sąsiedzi. Śpi pod kocami, ponieważ nie ma kołdry. Jedynym marzeniem Pana Stanisława jest godne spędzenie ostatnich lat życia. W przeszłości był on kucharzem w wojsku, dlatego bardzo lubi gotować. Oprócz gotowania uwielbia spacery, podczas których przygląda się domom, które kiedyś sam budował.

Pan Stanisław potrzebuje głównie żywności, środków czystości, kołdry i poduszki (wraz z pościelą), a także drewna na opał. Bardzo chciałby również dostać zestaw do golenia.

Żeby dołączyć do akcji, wystarczy przekazać dowolną kwotę gospodarzowi swojej klasy w dniach od 27 listopada (poniedziałek) do 4 grudnia (poniedziałek). W ramach akcji każda klasa do 4 grudnia (poniedziałek) zbiera pieniądze (zbiera je gospodarz klasy lub inna osoba do tego wyznaczona). Następnie do godziny 15 - 4 grudnia  (poniedziałek) gospodarz klasy przynosi zebrane pieniądze w podpisanej kopercie (należy napisać na niej klasę, ile osób z klasy przekazało pieniądze, oraz sumę pieniędzy) do koordynatora akcji - Zofii Kwietko-Bębnowskiej (klasa 3g) lub Pani Maryli Boćkowskiej (sala 129).

Zebrana kwota pozwoli nam na zapewnienie Panu Stanisławowi godnych Świąt Bożego Narodzenia. Liczy się każdy grosz. Mamy ogromną nadzieję, że uda się nam ten cel zrealizować.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji!

Link do dokładnego opisu codzienności i potrzeb Pana Stanisława: https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/110572/2693?context=family_choosen

Zofia Kwietko-Bębnowska, koordynatorka akcji

Zespół do działań charytatywnych “Trójka pomaga”